Четвер
10.07.2025
13:19
Категорії розділу
Виховні моменти [6]
Допомога у навчанні [14]
Психологічні аспекти [4]
Пошук
Вхід на сайт
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
З класом - класно!

Режим дня школяра

Режим дня школяра

   Дитина пішла в перший клас. Це радісна і хвилююча подія, але водночас і додаткові труднощі. Відбувається зміна провідних видів діяльності.  Нові обов’язки потребують від дитини зібраності, витрат духовних і фізичних сил. Ось чому так важливо до найдрібніших деталей продумати розпорядок дня школяра.

   На те, що режиму дня дотримуватися необхідно, вказують психологи, лікарі, адже це важливий засіб збереження нормальної працездатності учня.

   Режим дня багато в чому залежить від індивідуальних особливостей дитини, умов життя. Розгляньмо робочий день першокласника.

   ПІДЙОМ.  Ранок у багатьох сім’ях проходить напружено, особливо тоді, коли дорослі поспішають на роботу. Батьки час від часу покрикують на дитину. Щоб цього уникнути, важливо пам’ятати одну істину: вчасно вставати – вчасно лягати. Якщо дитина привчена рано лягати, звечора готувати все необхідне до занять, то особливих труднощів не відчувається.

   Робочий день школяра, як правило, починається з ранкової гімнастики. Зарядка тонізує нервову систему, поліпшує роботу серця, сприяє гарній поставі. Ранкова гімнастика закінчується водними процедурами: обливанням, обтиранням.

   Після гімнастики і ранкового туалету – сніданок. Дитині потрібен повноцінний сніданок, оскільки попереду – напружена розумова праця. Нехай дитина з’їсть те, що вона любить і що їй подобається. Як правило, щось діти їдять з апетитом, чогось вони не люблять. Така поведінка дитини – не завжди вияв дитячих капризів. Іноді це стан організму, з яким не рахуватися не можна.

   Попросіть дитину допомогти прибрати зі столу, помити посуд.

   ДОРОГА ДО ШКОЛИ.  З дому слід виходити завчасно, йти енергійно. Час від часу нагадувати про дотримання правил вуличного руху. Ви, батьки, повинні показати дитині найнебезпечніший шлях до школи.

   Ранок закінчився. Діти пішли до школи. Почався робочий день. Пам’ятайте: все, що дитина може, вона повинна виконувати сама: зробити зарядку, застелити ліжко, помитися, одягнутися, вчасно вийти з додому. Це важлива умова виховання самостійності.

   ОБІД.  Бажано, щоб він складався з трьох страв. Вживання лише другої страви нерідко призводить до захворювання органів травлення. Перед обідом дитина має переодягтися, помити руки, а після обіду помити посуд, навести порядок на кухні.

   Для відновлення зниженої на кінець першої половини дня працездатності доцільний активний відпочинок.

   Молодшим школярам рекомендують перебувати на свіжому повітрі не менше трьох годин на день. Це необхідно для того, щоб дитина росла здоровою.

   Для шестирічних першокласників важливий і пасивний відпочи –

нок - денний сон протягом години.

   ПІДВЕЧІРОК.  Дитина може випити склянку кефіру чи соку з булочкою, з’їсти сирі овочі, фрукти. Після цього слід братися до виконання домашніх завдань.

   Кожній дитині необхідно мати робоче місце. Раціонально обладнаний куточок сприяє зосередженості, а звичка підтримувати в ньому порядок виховує почуття відповідальності.

   Для учня бажано виділити окрему кімнату. Стіл ставлять так, щоб світло падало зліва. Праворуч від стола розміщують етажерку або прикріпляють полиці для книжок. Основна вимога до обладнання робочого місця – меблі повинні відповідати зросту школяра. Висота стільця має бути такою, щоб нога всією ступнею торкалася підлоги, висота стола – 55-65 см (для дітей зростом 120-150 см). Якщо в сім’ї двоє школярів, то робоче місце слід обладнати для кожного окремо.

   Одне з найважливіших питань в обладнанні робочого місця школя -

ра – забезпечення правильної пози під час сидіння.

   Відстань від очей до предметів, які він розглядає, має становити 30-35 см. Книги піднімають за допомогою підставки.

   Важливо привчати дитину до порядку на робочому місці. Кожна річ повинна мати своє місце.

   Як домогтися виконання дітьми вищезгаданих вимог?

   Умова одна: не шкодуючи часу, привчайте виконувати малюка те, що ви вимагаєте. З другого боку, важливо похвалити дитину за кожен навіть незначний успіх: «Ти сьогодні значно краще тримаєш ручку і сутулишся менше. Молодець!».

   Настає вечір. Вдома збирається вся сім’я. Поспілкуйтеся з дитиною. Поцікавтесь, як пройшли уроки в школі, розпитайте про життя класу.

   ВЕЧЕРЯ  має бути легкою і становити не більше від 20% денного раціону. Молоко, овочі, фрукти та інша легкозасвоювана їжа мають складати основну частину вечірніх страв.

   Вільний після вечері час школяр може використати на свій розсуд. Простежте, щоб діти не гралися в рухливі ігри, не слухали розповіді про страшні події, не дивилися «фільмів-жахів».

   Перед сном дитина має скласти в ранець усе, що необхідно для занять, провітрити кімнату, помитися, почистити зуби, якщо є можли-

вість – прийняти душ, але обов’язково помити ноги, постелити постіль, побажати всім доброї ночі.

   СОН.  Першокласника необхідно вкладати спати не пізніше від 21.00. Адже чимало дітей порушують цей режим. Щоб сон був глибоким, необхідно привчати дитину лягати спати і вставати в один і той же час. Перед сном – 20-30 хвилинна прогулянка на свіжому повітрі.

   Таким чином, ми розглянули режим дня. Чи можливі відхилення від режиму? Звичайно, так. Адже ми підкреслили, що режим – поняття умовне. Кожна дитина – це людина з притаманними їй індивідуальними особливостями.

   Ось орієнтовний режим дня для учнів початкових класів.

 

 

9.00 – 12.30     - заняття в школі;

12.30 – 13.00   - обід;

13.00 – 15.00   - післяобідній відпочинок;

                           перебування на повітрі;

15.00 – 16.00   - виконання домашніх завдань або

                           читання книг, малювання,               

                           ліплення (через кожні 30 хв –

                           перерви на 30 хв);                        

16.00 – 19.00   - перебування на повітрі, заняття у

                           гуртках, заняття улюбленими

                           справами;

19.00 – 19.30   - вечеря;

19.30 – 21.00   - відпочинок, підготовка до сну;

21.00 – 7.00     - сон.

Категорія: Виховні моменти | Додав: манюня (25.03.2015)
Переглядів: 606 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar